לדף השער

לחצ/י כאן לעמוד

ובחסות:
האתר

נותני החסות

בייזום:
 
משולחן העורך
 
לסקטור ניהול קשרי סביבה וקהילה
הפנייה הקרובה עשויה להיראות כעוד פנייה לבקשת עזרה, אך מדובר למעשה בהזמנה – הזמנה למסע שמתחיל בהצלת חיי תינוק אחד, שבעקבותיו עשויים לבוא רבים אחרים. אנחנו, יוליה וגילי בן משה, נקלענו לפני כ-7 חודשים למסע שעבור זוגות הורים רבים יכול להיות הסיוט של חייהם. עבורנו – זהו האתגר של חיינו. לפני כ- 7 וחצי חודשים אובחן לביא, בנינו השלישי בעודו תינוק בן 10 שבועות, כחולה במחלה גנטית נדירה, בשם קנבן. ע"פ הספרות של המחלה הקשה, זוהי מחלה ניוונית של המוח שהחולים בה לא שורדים את העשור הראשון של חייהם. לא היינו מוכנים להיכנע לתחזית...
 
לסקטור ניהול הביזנס
חודש פברואר 2009 עמד במידה רבה בסימן הבחירות לכנסת ה-18, ולא בלי קשר גם בסימן משבר כלכלי מעמיק. במדד אמון הצרכנים של גלובס נרשמה בחודש שעבר ירידה מזערית של חצי נקודה, לאחר ירידה יחסית גדולה בינואר. אין להתבלבל מהיציבות היחסית של מדד פברואר: תושבי ישראל עדיין חשים, כי ההווה קודר מאוד ומאיים. לא פחות מ-72.2% מהמשיבים בסקר המדד מעריכים שמצב המשק רע, ורק 5.5% סבורים שמצבו טוב. ועם זאת, נראה כי הציבור סבור שיש מקום לעצור ולשאול כיצד תפעל הממשלה החדשה, והאם יש מקום לשנות כיוון לאחר חודשים לא מעטים של העמקת הפסימיות. מחקר שנערך במחלקת המחקר של בנק ישראל העלה, כי מדד אמון הצרכנים של גלובס מחקרים יכול לחזות רבעון אחד עד שני רבעונים את ההתפתחויות בצריכה הפרטית, תוך הוספת מידע על הצפוי בעתיד הקרוב, מעבר למה שניתן ללמוד ממשתנים אחרים במשק.
 
 
לסקטור ניהול המשאב האנושי
מאת: ניבי אלון, מרצה בכירה בצוות מומנטום
על שיחות משוב והערכה, כיצד לבצען ועל מה לשים את הדגש כולל קישורים רבים שנוספו בידי צוות 'מנהיגים ברשת'. ניבי אלון הינה בעלת תואר ראשון בקרימינולוגיה ותואר שני בניהול משאבי אנוש. לניבי, ניסיון של למעלה מעשר שנים בניהול משאבי אנוש, ליווי מנהלים וצוותים בחברות היי-טק ומוצרי צריכה והיא מומחית בראיון ואבחון ומשמשת כיועצת בתחומי HR שונים.
 
לסקטור ניהול המשאב האנושי
מאת: ד"ר חנה אורנוי, הוצאת רימונים
בעשור האחרון תופעת נסיעת ישראלים לעבודה או ללימודים והשתלמויות בחו''ל גדלה והולכת מחמת התפתחות הפעילות הגלובלית והיא מוערכת כיום באלפי יחידים ומשפחות בשנה. הספר מתייחס לתהליך השליחות כאל פרויקט. הוא מתאר את התהליך הכולל את שלב הגיוס והמיון, ההדרכה המוקדמת הנדרשת לקראת הנסיעה, הליווי הנדרש בתקופת השליחות ותהליך החזרה הביתה. כמו כן, ניתן לקרוא מסיפוריהן של משפחות ישראליות מוצבות, כמו גם לקבל התרשמויות ועצות לקראת הנסיעה. הפרק עוסק בשלבי התהליך ובגורמי ההצלחה. ד''ר חנה אורנוי הינה בעלת תואר דוקטור בהתנהגות ארגונית מן האוניברסיטה העברית וחברת סגל בתוכנית לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה ובבית-הספר למנהל עסקים במכללה האקדמית לנדר. הד''ר אורנוי היא יועצת בכירה לארגונים (על-פי דרוג איפ''א) ומתמחה בנושאי ניהול בינלאומי ורילוקיישן ובהחדרת שינויים בארגון בניהול. לפרטים נוספים ולאפשרויות רכישה לחצ/י.
 
לסקטור ניהול המשאב האנושי
מאת: ד"ר חנה אורנוי, הוצאת רימונים
פרק נוסף העוסק במשתנים ובשיקולים אישיים המשפיעים על הצלחת התהליך.
לפרטים נוספים ולאפשרויות רכישה לחצ/י.
 
לפורום ניהול המשאב האנושי

אוריאל שלום רב, אכן שאלה חשובה וכצפוי המשבר הכלכלי איננו מדלג גם על תהליכי הרילוקיישן. לשלוח מוצבים לתפקידים בחו''ל הינה משימה יקרה מאד לארגון השולח. עלות השכר של עובד מוצב הינה פי שלושה עד חמישה מעלות עובד מקומי במשרה דומה בשנתו הראשונה וסך העלות הכוללת של עובד מוצב במשך 4 שנים מוערכת בכ-2 מיליון דולר. מובן שלאור עלויות גבוהות אלו נאלצים הארגונים בתקופת משבר כלכלי ''לעשות חושבים''. אנו עדים כיום למצבים כואבים בהם מוחזרים המוצבים הביתה בטרם עת אף שלא סיימו את מלוא תקופת שליחותם וכן לביטול נסיעתם של מועמדים חדשים לתפקידי מוצבות. גם במצבים בהם מחליטים הארגונים ל''המשיך בתוכנית'', קרי להמשיך ולשאת בעלויות העובדים הנמצאים כבר ברילוקיישן וכן לשלוח מוצבים חדשים, הרי שהם עלולים לנסות ולחפש דרכים אפשריות אחרות לקיצוץ. קיצוצים אלה כרוכים ''במחירים'' לא פשוטים למוצב והדוגמאות לכך הן רבות, אציין אך כמה מהם...

 
 
 
 
 
 
לאינדקס ספקי השירות פרסמו/ חידשו
פרסום במדריך ספקי השרות
 
ללוח האירועים ארועים
 
לאינדקס האקדמיהאינדקס אקדמיה
 
למדור דרושים
 
מתלבטת ללמוד במכון אדיג'ס- באחת התוכניות בתחום היעוץ למנהלים, האם תוכלו להפנות אותי למישהו שלמד במכון? תודה.
 
שלום רב, מחפש מודלים מתקדמים שעושים שימוש בנוסחאות מרובות משתנים לאופטימיזציה של רכש קרי גודל הזמנה. המודלים אמורים להביא בחשבון פרמטרים דוגמת מודל שיני המסור ובנוסף להביא בחשבון עלות הובלה, עלות מלאי, סיכון למלאי מת עקב יציאה מגיוון וכו'. אשמח לקבל הפניות למקורות ידע.
 
מחפשת בנרות את השאלון עצמו,לצורך העברת סדנא. תודה רבה.
 
לקראת סיום תואר שני ביעוץ ופיתוח ארגוני, מחפשת בתחום הפיתוח הארגוני, בעלת נסיון בבנייה וכתיבת תכניות עבודה, ליווי צוותי שיפור וקידום פרויקטים.
 
שלום רב, בימים אלו אני מסיימת תואר שני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטת בר-אילן ואני מעוניינת להשתלב בתחום הייעוץ הארגוני. היני בעלת ניסיון בתחום הגיוס, אבחון, ניהול לקוחות, ניהול פרויקטים ועוד. היני בחורה הישגית, בעלת יכולת למידה מהירה, אחראית ובעלת מוטיבציה גבוהה להשתלב בתחום. מצורפים קו"ח.
 
 
 
 
 
.האחריות על תוכן המידע הפרסומי והשירותים המוצעים במסגרתו הנה של הגורם המפרסם בלבד
ל'מנהיגים ברשת' אין כל אחריות לנכונות המידע ו/או השירותים המוצעים במסגרת המודעה ו/או
למימושם. הפניה אליך הינה בדיוור ישיר בעקבות חברותך באתר 'מנהיגים ברשת'.
מספר המאגר 00132075. המאגר בבעלות מכון מנהיגות - יעוץ לארגונים לומדים בע"מ, ת.ד 1551, רמה"ש.